Tablica interaktywna Hitachi StarBoard FX-TRIO-77E | 4:3

Tablica interaktywna Hitachi StarBoard FX-TRIO-63E
Producent: Hitachi
Cena netto:
Cena brutto:

Ze względu na swoje unikalne właściwości tablice Hitachi są często doceniane oraz wyróżniane. Warto tu nadmienić, iż produkty te zostały uhonorowane między innymi nagrodą "Best in Tech for Interactive Classrooms" edukacyjnego magazynu Scholastic Administrator oraz nagrodą BETT, przyznawaną przez organizatorów największych na świecie targów technologii edukacyjnej.

 

Twarda, wytrzymała powierzchnia tablicy sprawia, że jest ona prawie niezniszczalna. Powierzchnia do pisania nie posiada czujników oraz innych elementów, których zarysowanie lub zniekształcenie uniemożliwiałoby jej poprawną pracę. Cała elektronika niezbędna do funkcjonowania tablicy ukryta jest w górnej części jej obramowania. Tablice FX TRIO wykorzystują technologię IR połączoną z czujnikami obrazu, dając jej przewagę technologiczną nad konkurencyjnymi rozwiązaniami.

 

Korzystając z tablicy FX TRIO masz możliwość wyboru czy chcesz pisać piórem interaktywnym, czy palcem. Jeśli chcesz coś narysować palcem, po prostu dotknij powierzchni tablicy i rysuj, a jeśli chcesz coś zmazać, możesz zrobic to za pomocą dwóch palców. Możliwość równoczesnej pracy dwóch użytkowników pozwoli na większe zangażowanie współpracowników lub uczniów w prowadzoną prezentację, czy też lekcję, a tym samym zwiększenie skuteczności przekazu informacji.

 

Główne zalety:

 • intensywna eksploatacja dzięki wytrzymałej powierzchni gwarantujacej długą żywotność urządzenia
 • możliwość pisania palcem oraz piórem interaktywnym
 • możliwość równoczesnej pracy dwóch osób
 • funkcja multi-touch
 • guziki skrótowe umieszczone po obu stronach tablicy
 • specjalna antyodblaskowa powierzchnia tablicy idealna do projekcji
 • wysoka jakość wykonania
 • tablice HITACHI produkowane są w Japonii
 • oprogramowanie StarBoard zawierające ponad 5000 clipartów, a także plików flash
 • bezpłatna aktualizacja oprogramowania
 • rozpoznawanie pisma, w tym polskie znaki fonetyczne

 

Specyfikacja produktu:

 • Przekątna powierzchni: 77"
 • Proporcje obrazu: 4:3
 • PC interface: kabel USB ( dostępna łączność bezprzewodowa Wi-Fi)
 • Typ pióra: palce użytkownika, 2 wskaźniki teleskopowe lub elektroniczne pióro
 • Waga bez stojaka: 24,04 kg
 • Waga z opakowaniem: 38,55 kg
 • Wymiary z opakowaniem (cm): 158 x 155 x 11
 • Technologia: czujnik obrazu wykorzystujący podczerwień

 

Opis i funkcje oprogramowania tablicy StarBoard FX:

 

Pasek narzędzi przyjazny dla użytkownika:

Uproszczony pasek narzędzi pozwala na organizację i zapisanie funkcji przydatnych dla konkretnych potrzeb danego wykładowcy. Można również stworzyć oraz zapisać wiele pasków przeznaczonych dla uczniów, dla innych przedmiotów oraz innych uzytkowników.

 

Import załączników bezpośrednio do oprogramowania Starboard:

Istnieje możliwość importowania plików PowerPoint, Word, PDF, JPEG oraz innych formatów bezpośrednio do oprogramowania Starboard oraz "ożywiania" ich za pomocą cyfrowego atramentu oraz innych interaktywnych narzędzi.

 

Kreatywna stumulacja:

Spraw, by lekcje i wykłady stały się wizualnie stymulujące za pomocą szerokiej palety cyfrowego atramentu do wyboru.

 

Rozwiązanie ułatwiające współpracę:

Możliwość używania tablicy przez dwóch uczniów jednocześnie (w przypadku serii FX TRIO) uczy współpracy i pomaga dzielić się nowymi pomysłami.

 

Pisz, przekształcaj i wyszukuj:

Uporządkuj ręcznie robione notatki poprzez przekształcenie ich w staranny tekst, który można nastepnie wprowadzić do wyszukiwarki Google. Z łatwością można również przeciągac ilustracje oraz artykuły do swojego materiału lekcji tak, by lepiej zilustrować przerabiany temat.

 

Dodatkowe materiały i kontenty dla nauczycieli:

Oprogramowanie Starboard obejmuje między innymi ponad 5000 obrazów oraz szablonów związanych z programem nauczania, centrum materiałów online oraz specjalistyczne forum.

 

Centrum Rozwoju w Cambridge:

Oprogramowanie Starboard łączy w sobie wysoką jakość materiałów edukacyjnych Cambridge University Press z technologią Hitachi tak, by stworzyć nowoczesny i kompletny produkt edukacyjny.

 

Opakowanie zawiera:

 • Tablicę interaktywną FX-TRIO-77E
 • wskaźnik teleskopowy x2
 • Uchwyt na mazaki
 • Uchwyty montażowe x2
 • CD-ROM z oprogramowaniem w jezyku polskim
 • instrukcje obsługi oraz instalacji w języku polskim

 

Gwarancja: Pięcioletnia gwarancja po dokonaniu rejestracji produktu.Nowoczesna i Interaktywna klasa w szkole podstawowej, nie może obyć się bez nowej pomocy naukowej jaką jest tablica interaktywna. Mając do wyboru wielu producentów, marek i technologii, ciężko porównać możliwości i dokonać wyboru odpowiedniego rozwiązania.

Poszukując okazji lub najtańszego rozwiązania zbyt często mamy okazję dokonać zakupu w ?super cenie? niż zakupu ?super urządzenia?. Co za tym wyborem idzie? Z reguły rozwój wypadków jest podobny u wielu użytkowników. W najlepszym z nich tablica interaktywna jest obsługiwana przez jedną osobę w szkole, która potrafi opanować jej ?specyfikę? użytkowania.

Mając na uwadze łatwość korzystania z tablicy interaktywnej na zajęciach szkolnych oraz jej niezawodność, warto sprawdzić stopień wygody i intuicyjności opisywany w ulotkach producenta. Jeśli dojdzie do prezentacji docelowego urządzenia w szkole, możemy dowiedzieć się i sprawdzić jak zadbano o komfort pracy nauczyciela projektując tablicę interaktywną i jak łatwo będzie wykorzystać urządzenia prezentacyjne już obecne w szkole.

Ze względu na różny stopień zaangażowania urządzeń interaktywnych w zajęcia lekcyjne oraz nadal niedostateczną ilość tablic interaktywnych w szkołach, z jednym zestawem pracuje większa grupa uczniów i nauczycieli.

Ten fakt, warto uwzględnić podczas oceny tablicy interaktywnej na prezentacji przed zakupem. Dla większej grupy użytkowników tablicy interaktywnej, warto przewidzieć możliwość maksymalnie intuicyjnego sposobu obsługi . W tym celu warto przyjrzeć się kompletnym zestawom interaktywnym, oferowanym przez producenta tablicy interaktywnej. Może okazać się, że zestaw zintegrowany tablica+projektor jednego producenta posiada porównywalną cenę do zestawu ?kombinowanego? z tablicy interaktywnej, projektora, uchwytów, okablowania, przyłączy etc. a wygoda i łatwość obsługi przeważa na korzyść gotowego rozwiązania.

Zestawy oferowane są ze wszystkimi elementami niezbędnymi do rozpoczęcia pracy, co niezwykle ułatwia prawidłowe kompletowanie zestawu interaktywnego. Czytelna instrukcja pozwala na instalację w klasie bez popełnienia błędów, nawet bez pomocy wykwalifikowanych instalatorów.

W rezultacie otrzymamy zestaw który nie stawia barier użytkownikom, zarówno od strony sprzętowej jak i oprogramowania (które jest oferowane razem z tablicą interaktywną). Cała obsługa i przygotowanie tablicy interaktywnej do zajęć, ograniczy się do jednego przycisku na jej obudowie.

Nowoczesne interaktywne pomoce naukowe, dostępne równolegle z tradycyjnymi podręcznikami są niezwykle ciekawym sposobem przekazywania wiedzy. Wspierane przez interaktywne zestawy edukacyjne, stają się one nowoczesną formą, przemawiającą szybciej i sprawniej do uczniów i słuchaczy.

Tam gdzie tablica interaktywna wykorzystywana jest jako zestaw mobilny, istnieje możliwość regulacji wysokości tablicy tak aby niżsi i wyższy użytkownicy mieli pełny komfort pracy z urządzeniem. Dostępnych jest wiele poziomów regulacji wysokości umożliwiających wygodną pracę na tablicy interaktywnej.

Dodatkowym atutem zwiększającym zarówno bezpieczeństwo jak i komfort pracy jest stabilna podstawa. Oryginalne akcesoria producenta wyposażone są w znakomicie dobrane kółka z hamulcami, bardzo dobrze spisujące się podczas transportu z klasy do klasy. Po ustawieniu tablicy i przygotowaniu jej do pracy hamulce i dodatkowe stabilizatory zapewniają taki sam komfort pracy jak zestawy montowane na ścianie. Źródło: tablice.net.pl