Zestaw interaktywny Interwrite, Esprit, Avtek - jak wybrać ?
04.06.2013

Zestaw interaktywny Interwrite, Esprit, Avtek - jak wybrać ?

Multimedialne zestawy interaktywne są już bardzo popularne w szkołach, jednak w dalszym ciągu pojawiają się niejasności przed ich zakupem, aby mieć pewność, że w odpowiedni i prawidłowy sposób dobieramy sprzęt interaktywny najlepiej skorzystać z fachowej pomocy.

 

Nasza firma chętnie pomoże w takim wyborze, doradzi i przedstawi najkorzystniejsza ofertę, dzięki temu będziemy mieli pewność że zestaw interaktywny działa prawidłowo i jest dobrze skonfigurowany.

 

Dobór takich urządzeń następuje w taki sposób, aby tworzyły spójną całość. Podstawowy, gotowy do pracy zestaw interaktywny składa się : z tablicy interaktywnej, projektora, okablowania odpowiedniej długości i w zależności od potrzeb uchwytu ściennego bądź mobilnej podstawy jezdnej z wysięgnikiem na projektor. Do pracy z takim zestawem niezbędne jest podłączenie komputera.

 

Wszyscy producenci tablic z reguły dodają do swoich produktów oprogramowanie w języku polskim, dzięki któremu możemy zacząć pracę na tablicy interaktywnej. Takie oprogramowanie daje nam dużo możliwości i posiada wiele przydatnych funkcji np. pisanie, wymazywanie, wklejanie, przeciąganie, przybliżanie i podświetlanie tekstu. Pozwala też na wykonywanie rzutów ekranu, zablokowanie go, zapisywanie grafik, nagrywanie i odtwarzanie, rozpoznawanie teksu ręcznego, obsługę klawiatury ekranowej, wprowadzanie tekstu itd.

 

Przy zakupie zestawu należy zwrócić uwagę na to, żeby oferowany projektor był urządzeniem krótkoogniskowym jest to bardzo ważne, gdyż taki projektor krótkoogniskowy jest umieszczony bardzo blisko tablicy, a osoba pracująca z nią nie wchodzi w źródło światła, i co za tym idzie nie robi sobie na tablicy cienia.

 

Jeśli chcemy maksymalnie wykorzystać funkcjonalność tablic interaktywnych możemy też zwrócić uwagę na fakt czy dany model tablicy posiada powierzchnię suchościeralną, jeśli tak możemy korzystać z tablicy w tradycyjny sposób, a po uruchomieniu projektora przejść do trybu interaktywnego.

 

Kolejną ważną rzeczą jest dobór odpowiedniego rozmiaru tablicy dla dorosłych osób przewidziano rozmiary od 79 cali (ok. 200 cm) w góre, jeśli z tablicą mają pracować dzieci warto się zastanowić nad mniejszymi rozmiarami np. 48 cali.

 

Ciekawym rozwiązaniem jest też to, że niektóre tablice interaktywne pozwalają na pisane po tablicy przez dwie lub nawet cztery osoby jednocześnie. Idealnie skonfigurowane z wysokiej jakości sprzętem oraz bardzo bogatym oprogramowaniem są zestaw interaktywne Interwrite. Zapraszamy do zapoznania się ze specyfikacją sprzętową poszczególnych przykładowych zestawów.

 

Zestaw Interaktywny Interwrite:

Tablica interaktywna DualBoard + Projektor + Uchwyt

 

Inne polecane zestawy interaktywne to:

Zestaw interaktywny Esprit Go

Zestaw Interaktywny Esprit Go

Zestaw interaktywny Esprit Wall

Zestaw Interaktywny Esprit Wall

Zestaw interaktywny Avtek

Zestaw Interaktywny Avtek


W razie pytań odnośnie produktów zachęcamy do zapoznania się z Bazą Wiedzy, lub kontaktu z naszymi handlowcami, którzy chętnie udzielą informacji i przygotują dla Państwa ofertę.

kontakt telefoniczny:
Dział projekcyjny (22) 848 15 01
Dział prezentacyjny i biurowy (22) 852 25 71


kontakt e-mail: biuro@abcprezentacji.pl


Nowoczesna i Interaktywna klasa w szkole podstawowej, nie może obyć się bez nowej pomocy naukowej jaką jest tablica interaktywna. Mając do wyboru wielu producentów, marek i technologii, ciężko porównać możliwości i dokonać wyboru odpowiedniego rozwiązania.

Poszukując okazji lub najtańszego rozwiązania zbyt często mamy okazję dokonać zakupu w ?super cenie? niż zakupu ?super urządzenia?. Co za tym wyborem idzie? Z reguły rozwój wypadków jest podobny u wielu użytkowników. W najlepszym z nich tablica interaktywna jest obsługiwana przez jedną osobę w szkole, która potrafi opanować jej ?specyfikę? użytkowania.

Mając na uwadze łatwość korzystania z tablicy interaktywnej na zajęciach szkolnych oraz jej niezawodność, warto sprawdzić stopień wygody i intuicyjności opisywany w ulotkach producenta. Jeśli dojdzie do prezentacji docelowego urządzenia w szkole, możemy dowiedzieć się i sprawdzić jak zadbano o komfort pracy nauczyciela projektując tablicę interaktywną i jak łatwo będzie wykorzystać urządzenia prezentacyjne już obecne w szkole.

Ze względu na różny stopień zaangażowania urządzeń interaktywnych w zajęcia lekcyjne oraz nadal niedostateczną ilość tablic interaktywnych w szkołach, z jednym zestawem pracuje większa grupa uczniów i nauczycieli.

Ten fakt, warto uwzględnić podczas oceny tablicy interaktywnej na prezentacji przed zakupem. Dla większej grupy użytkowników tablicy interaktywnej, warto przewidzieć możliwość maksymalnie intuicyjnego sposobu obsługi . W tym celu warto przyjrzeć się kompletnym zestawom interaktywnym, oferowanym przez producenta tablicy interaktywnej. Może okazać się, że zestaw zintegrowany tablica+projektor jednego producenta posiada porównywalną cenę do zestawu ?kombinowanego? z tablicy interaktywnej, projektora, uchwytów, okablowania, przyłączy etc. a wygoda i łatwość obsługi przeważa na korzyść gotowego rozwiązania.

Zestawy oferowane są ze wszystkimi elementami niezbędnymi do rozpoczęcia pracy, co niezwykle ułatwia prawidłowe kompletowanie zestawu interaktywnego. Czytelna instrukcja pozwala na instalację w klasie bez popełnienia błędów, nawet bez pomocy wykwalifikowanych instalatorów.

W rezultacie otrzymamy zestaw który nie stawia barier użytkownikom, zarówno od strony sprzętowej jak i oprogramowania (które jest oferowane razem z tablicą interaktywną). Cała obsługa i przygotowanie tablicy interaktywnej do zajęć, ograniczy się do jednego przycisku na jej obudowie.

Nowoczesne interaktywne pomoce naukowe, dostępne równolegle z tradycyjnymi podręcznikami są niezwykle ciekawym sposobem przekazywania wiedzy. Wspierane przez interaktywne zestawy edukacyjne, stają się one nowoczesną formą, przemawiającą szybciej i sprawniej do uczniów i słuchaczy.

Tam gdzie tablica interaktywna wykorzystywana jest jako zestaw mobilny, istnieje możliwość regulacji wysokości tablicy tak aby niżsi i wyższy użytkownicy mieli pełny komfort pracy z urządzeniem. Dostępnych jest wiele poziomów regulacji wysokości umożliwiających wygodną pracę na tablicy interaktywnej.

Dodatkowym atutem zwiększającym zarówno bezpieczeństwo jak i komfort pracy jest stabilna podstawa. Oryginalne akcesoria producenta wyposażone są w znakomicie dobrane kółka z hamulcami, bardzo dobrze spisujące się podczas transportu z klasy do klasy. Po ustawieniu tablicy i przygotowaniu jej do pracy hamulce i dodatkowe stabilizatory zapewniają taki sam komfort pracy jak zestawy montowane na ścianie. Źródło: tablice.net.pl