YDP, oprogramowanie do tablic interaktywnych dla szkół
03.09.2013

YDP, oprogramowanie do tablic interaktywnych dla szkół

Oprogramowanie edukacyjne do tablic interaktywnych pozwala w pełni wykorzystać możliwości tablicy w procesie edukacji. Służy jako doskonałe narzędzie do wzbogacania, przebiegu, tworzenia i prowadzenia motywujących i absorbujących lekcji, przez wykorzystanie dowolnych treści multimedialnych oraz interaktywnych, które nauczyciel może uzupełniać własnymi treściami.

 

Profesjonalnie przygotowane, gotowe do użytku lekcje i opracowane szczegółowe zagadnienia z dowolnych przedmiotów nauczania wspomagają efektywność nauczania. Wszystkie programy są pełne kolorowych i ekscytujących animacji, świetnie sprawdzają wiedzę, przez co szczególnie dobrze przyjmowane są przez najmłodszych uczniów, bo dla nich po prostu dobra zabawa.

 

Dzięki bogatej ofercie firmy Young Digital Planet każda lekcja przeprowadzana za pomocą tablicy interaktywnej może być ciekawa i efektywna, a nauka wcale nie musi być nudna. Programy interaktywne to jedna z najnowocześniejszych form przekazu, teraz nauka to odkrywanie, myślenie i eksperymentowanie. Wszystkie produkty interaktywne stworzone są z myślą o szkołach i innych placówkach oświatowych. Propozycje te skierowane są zarówno do uczniów, jak i do nauczycieli i przeznaczone są do prowadzenia indywidualnej nauki w domu, jak i do pracy podczas lekcji w szkole. Programy są podzielone zgodnie z przedmiotami np. język polski, język angielski, geografia, chemia, fizyka itd. i odpowiadają kolejnym stopniom edukacji takich jak Szkoła Podstawowa, Gimnazjum i Szkoła Ponadgimnazjalna.

Można je kupować osobno z poszczególnych przedmiotów lub nabyć w formie całych pakietów przedmiotowych. Seria pierwsza do oprogramowania o nazwie Edurom są to multimedialne podręczniki zgodne z bazą programową i najnowsza seria Lekcjoteka, która jest multimedialnym programem do prowadzenia lekcji w oparciu o takie materiały jak prezentacje, filmy, symulacje i zdjęcia. Mówiąc prościej oprogramowania dzielimy na te do tworzenia lekcji - niezwykle twórcze narzędzia do realizacji własnych pomysłów, oraz takie gdzie mamy gotowe lekcje do odtwarzania, z bogatą zawartością, interaktywnymi ćwiczeniami.

 

Jednak najbardziej ciekawą i korzystną alternatywą na korzystanie z różnego rodzaju oprogramowań jest wykupienie w abonamencie rocznym (cena uzależniona do ilości uczniów w szkole) dostępu do portalu internetowego z pakietami do nauczania wszystkich przedmiotów na danym poziomie edukacyjnym.

 

Jedyne zastrzeżenie to takie, że nauczyciel chcący prowadzić lekcję na podstawie portalu musi mieć podłączenie z internetem w szkole. Z programami EduRom i Lekcjoteka podłączenie do internetu nie jest wymagane gdyż program instalujemy z płyt CD/DVD.

 

Przykładowe oprogramowania firmy Young Digital Planet to np.:

Seria Edurom

Oprogramowanie do tablic interaktywnych EduRom Pakiet 7 przedmiotów Gimnazjum klasa 1

Oprogramowanie do tablic interaktywnych EduRom Matematyka Gimnazjum klasy 1-3

Oprogramowanie do tablic interaktywnych EduRom Fizyka Szkoła ponadgimnazjalna

 

Seria Lekcjoteka

Oprogramowanie do tablic interaktywnych Lekcjoteka Szkoła Podstawowa Język Polski klasy 4-6

Oprogramowanie do tablic interaktywnych Lekcjoteka Szkoła Podstawowa Matematyka klasy 4-6

 

Oprogramowania do nauki Języków Obcych

Oprogramowanie do tablic interaktywnych EuroPlus Język Angielski z Cambridge

Oprogramowanie do tablic interaktywnych EuroPlus Język Angielski Bussiness

Oprogramowanie do tablic interaktywnych New Reflex Język Niemiecki

Oprogramowanie do tablic interaktywnych New Reflex Jezyk Francuski

 

  • ZAPYTAJ O WERSJĘ DEMO OPROGRAMOWANIA DO TABLIC INTERAKTYWNYCH !

W razie pytań odnośnie produktów zachęcamy do zapoznania się z Bazą Wiedzy, lub kontaktu z naszymi handlowcami, którzy chętnie udzielą informacji i przygotują dla Państwa ofertę.

kontakt telefoniczny:
Dział projekcyjny (22) 848 15 01
Dział prezentacyjny i biurowy (22) 852 25 71


kontakt e-mail: biuro@abcprezentacji.pl


Nowoczesna i Interaktywna klasa w szkole podstawowej, nie może obyć się bez nowej pomocy naukowej jaką jest tablica interaktywna. Mając do wyboru wielu producentów, marek i technologii, ciężko porównać możliwości i dokonać wyboru odpowiedniego rozwiązania.

Poszukując okazji lub najtańszego rozwiązania zbyt często mamy okazję dokonać zakupu w ?super cenie? niż zakupu ?super urządzenia?. Co za tym wyborem idzie? Z reguły rozwój wypadków jest podobny u wielu użytkowników. W najlepszym z nich tablica interaktywna jest obsługiwana przez jedną osobę w szkole, która potrafi opanować jej ?specyfikę? użytkowania.

Mając na uwadze łatwość korzystania z tablicy interaktywnej na zajęciach szkolnych oraz jej niezawodność, warto sprawdzić stopień wygody i intuicyjności opisywany w ulotkach producenta. Jeśli dojdzie do prezentacji docelowego urządzenia w szkole, możemy dowiedzieć się i sprawdzić jak zadbano o komfort pracy nauczyciela projektując tablicę interaktywną i jak łatwo będzie wykorzystać urządzenia prezentacyjne już obecne w szkole.

Ze względu na różny stopień zaangażowania urządzeń interaktywnych w zajęcia lekcyjne oraz nadal niedostateczną ilość tablic interaktywnych w szkołach, z jednym zestawem pracuje większa grupa uczniów i nauczycieli.

Ten fakt, warto uwzględnić podczas oceny tablicy interaktywnej na prezentacji przed zakupem. Dla większej grupy użytkowników tablicy interaktywnej, warto przewidzieć możliwość maksymalnie intuicyjnego sposobu obsługi . W tym celu warto przyjrzeć się kompletnym zestawom interaktywnym, oferowanym przez producenta tablicy interaktywnej. Może okazać się, że zestaw zintegrowany tablica+projektor jednego producenta posiada porównywalną cenę do zestawu ?kombinowanego? z tablicy interaktywnej, projektora, uchwytów, okablowania, przyłączy etc. a wygoda i łatwość obsługi przeważa na korzyść gotowego rozwiązania.

Zestawy oferowane są ze wszystkimi elementami niezbędnymi do rozpoczęcia pracy, co niezwykle ułatwia prawidłowe kompletowanie zestawu interaktywnego. Czytelna instrukcja pozwala na instalację w klasie bez popełnienia błędów, nawet bez pomocy wykwalifikowanych instalatorów.

W rezultacie otrzymamy zestaw który nie stawia barier użytkownikom, zarówno od strony sprzętowej jak i oprogramowania (które jest oferowane razem z tablicą interaktywną). Cała obsługa i przygotowanie tablicy interaktywnej do zajęć, ograniczy się do jednego przycisku na jej obudowie.

Nowoczesne interaktywne pomoce naukowe, dostępne równolegle z tradycyjnymi podręcznikami są niezwykle ciekawym sposobem przekazywania wiedzy. Wspierane przez interaktywne zestawy edukacyjne, stają się one nowoczesną formą, przemawiającą szybciej i sprawniej do uczniów i słuchaczy.

Tam gdzie tablica interaktywna wykorzystywana jest jako zestaw mobilny, istnieje możliwość regulacji wysokości tablicy tak aby niżsi i wyższy użytkownicy mieli pełny komfort pracy z urządzeniem. Dostępnych jest wiele poziomów regulacji wysokości umożliwiających wygodną pracę na tablicy interaktywnej.

Dodatkowym atutem zwiększającym zarówno bezpieczeństwo jak i komfort pracy jest stabilna podstawa. Oryginalne akcesoria producenta wyposażone są w znakomicie dobrane kółka z hamulcami, bardzo dobrze spisujące się podczas transportu z klasy do klasy. Po ustawieniu tablicy i przygotowaniu jej do pracy hamulce i dodatkowe stabilizatory zapewniają taki sam komfort pracy jak zestawy montowane na ścianie. Źródło: tablice.net.pl