Wybrane zestawy interaktywne polecane dla szkół i uczelni
02.11.2016

Wybrane zestawy interaktywne polecane dla szkół i uczelni

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, postanowiliśmy przygotować kilka propozycji sprawdzonych zestawów interaktywnych (tablica interaktywna, projektor, akcesoria) gotowych do pracy. Tworząc zestaw interaktywny bardzo często zastanawiamy się nad kompatybilnością wybranych przez nas komponentów, nad tym czy wybrane przez nas produkty będą najlepszym wyborem. Wiemy, jak ważny jest stosunek jakości do ceny, dlatego też wierzymy, że nasze propozycje z zainteresują placówki edukacyjne, które planują rozsądnie wydać pieniądze. Prezentujemy pieć propozycji zestawów -

 

Pierwszą naszą propozycją jest zestaw interaktywny ESPRIT Dual Touch 80’ z projektorem BenQ MX806ST (tablica o przekątnej 80 cali + projektor krótkoogniskowy), dostępny również w zestawie z kablem VGA 10m bądź kablem HDMI 9.1m, lub zestaw interaktywny ESPRIT Dual Touch 80’ z projektorem BenQ MX819ST. Drugi zaproponowany wariant jest bogatszy o dodatkowe wejścia Video jak również o złącze Ethernet. Model ten umożliwia pracę z wykorzystaniem multigestów, takich jak przybliżanie czy rotacja. Bezproblemową pracę z każdym komputerem zapewnia zastosowana technologia Plug & Play. Dodatkowym atutem jest kompatybilność z systemami od Windowsa XP wzwyż co sprawia, że bez problemu podłączymy też wysłużone już komputery.


Kolejnym interesującym produktem jest zestaw interaktywny ESPRIT Multi Touch 80” z projektorem BenQ MX806ST (o obszarze roboczym 167x117,6cm), dostępny w zestawie z kablem VGA 10m bądź kablem HDMI 9.1m, lub zestaw interaktywny ESPRIT Multi Touch 80” z projektorem BenQ MX819ST. Tak samo jak Dual Touch oferuje obsługę multigestów, ponadto dzięki technologii podczerwieni (IR) bez problemu mogą na niej pracować  4 użytkownicy jednocześnie.  Dodatkowo zestaw zawiera uchwyt montażowy, dzięki czemu możliwe będzie umiejscowienie go w najbardziej odpowiednim miejscu. 

Warto zwrócić uwagę również na zestaw interaktywny Interwrite TouchBoard PLUS 1078 z projektorem BenQ MX806ST o przekątnej 78 cali. Tablica ta pracuje w wysokiej rozdzielczości 320 000x320 000 co zapewnia niezwykłą precyzję i dokładność działania. Interesującą możliwością jest obsługa do 6 „punktów dotyku”, dzięki której jednocześnie na sprzęcie może pracować do 6 osób jednocześnie bez obaw, że któraś z nich przeszkodzi innej. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby tak duża liczba osób pracowała też nad jednym projektem.  Stanowi doskonałe uzupełnienie dla projektora BenQ MX806ST (w zestawie uchwyt montażowy).
 

 

 

Niezwykle istotne jest aby montowana przez nas tablica była zrobiona z wytrzymałych elementów co zapewni jej długie życie. Bardzo ważna jest jej solidność  i łatwość czyszczenia aby mogła służyć jak najdłużej. Kolejną interesującą tablicą może pochwalić się zestaw interaktywny Interwrite DualBoard 1279 z projektorem Sony VPL-SX226. Została zaprojektowana specjalnie z myślą o pracy w klasie, dlatego też jej konstrukcja spełnia rygorystyczne wymogi odnośnie jakości. Urządzenie cechuje też tryb MultiUser w którym jednocześnie pracować może dwóch uczniów, a nad wszystkim opiekę ma nauczyciel, zarówno wykorzystując komputer stacjonarny, jak też specjalnie dedykowany tablet Interwrite MOBI. Zestaw ten zawiera też uchwyt pozwalający na montaż w najbardziej dogodnym miejscu.
 

 

Ostatnią przygotowaną przez nas propozycją jest zestaw interaktywny AVTEK TT-Board 3000 wraz z projektorem ViewSonic PJD5353LS oraz uchwytem WallMount  1200. Źródłem informacji o dotyku w tej tablicy są dwie kamery zainstalowane w górnych rogach tablicy. To sprawia, że z wykorzystaniem technologii optycznej następuje bardzo precyzyjne ustalenie położenia wskaźnika. Do zalet tego produktu można doliczyć brak pasków skrótów, przez co obszar pracy jest większy, możliwość przyczepiania klasycznych notatek z wykorzystaniem magnesów,  jak też notowanie na tablicy tradycyjnymi suchościeralnymi pisakami.
 

 

Zakup sprzętu do sali dydaktycznej nie jest prostym zadaniem. Często problemem są ograniczenia finansowe oraz kryteria jakościowe co zdecydowanie zawęża pole wyboru.  Biorąc pod uwagę nasze propozycje decyzja powinna być dużo łatwiejsza, a satysfakcja z pracy na wybranym zestawie gwarantowana.

 

Prosimy o kontakt z naszymi handlowcami w celu przygotowania najlepszej oferty dla Państwa.


W razie pytań odnośnie produktów zachęcamy do zapoznania się z Bazą Wiedzy, lub kontaktu z naszymi handlowcami, którzy chętnie udzielą informacji i przygotują dla Państwa ofertę.

kontakt telefoniczny:
Dział projekcyjny (22) 848 15 01
Dział prezentacyjny i biurowy (22) 852 25 71


kontakt e-mail: biuro@abcprezentacji.pl


Nowoczesna i Interaktywna klasa w szkole podstawowej, nie może obyć się bez nowej pomocy naukowej jaką jest tablica interaktywna. Mając do wyboru wielu producentów, marek i technologii, ciężko porównać możliwości i dokonać wyboru odpowiedniego rozwiązania.

Poszukując okazji lub najtańszego rozwiązania zbyt często mamy okazję dokonać zakupu w ?super cenie? niż zakupu ?super urządzenia?. Co za tym wyborem idzie? Z reguły rozwój wypadków jest podobny u wielu użytkowników. W najlepszym z nich tablica interaktywna jest obsługiwana przez jedną osobę w szkole, która potrafi opanować jej ?specyfikę? użytkowania.

Mając na uwadze łatwość korzystania z tablicy interaktywnej na zajęciach szkolnych oraz jej niezawodność, warto sprawdzić stopień wygody i intuicyjności opisywany w ulotkach producenta. Jeśli dojdzie do prezentacji docelowego urządzenia w szkole, możemy dowiedzieć się i sprawdzić jak zadbano o komfort pracy nauczyciela projektując tablicę interaktywną i jak łatwo będzie wykorzystać urządzenia prezentacyjne już obecne w szkole.

Ze względu na różny stopień zaangażowania urządzeń interaktywnych w zajęcia lekcyjne oraz nadal niedostateczną ilość tablic interaktywnych w szkołach, z jednym zestawem pracuje większa grupa uczniów i nauczycieli.

Ten fakt, warto uwzględnić podczas oceny tablicy interaktywnej na prezentacji przed zakupem. Dla większej grupy użytkowników tablicy interaktywnej, warto przewidzieć możliwość maksymalnie intuicyjnego sposobu obsługi . W tym celu warto przyjrzeć się kompletnym zestawom interaktywnym, oferowanym przez producenta tablicy interaktywnej. Może okazać się, że zestaw zintegrowany tablica+projektor jednego producenta posiada porównywalną cenę do zestawu ?kombinowanego? z tablicy interaktywnej, projektora, uchwytów, okablowania, przyłączy etc. a wygoda i łatwość obsługi przeważa na korzyść gotowego rozwiązania.

Zestawy oferowane są ze wszystkimi elementami niezbędnymi do rozpoczęcia pracy, co niezwykle ułatwia prawidłowe kompletowanie zestawu interaktywnego. Czytelna instrukcja pozwala na instalację w klasie bez popełnienia błędów, nawet bez pomocy wykwalifikowanych instalatorów.

W rezultacie otrzymamy zestaw który nie stawia barier użytkownikom, zarówno od strony sprzętowej jak i oprogramowania (które jest oferowane razem z tablicą interaktywną). Cała obsługa i przygotowanie tablicy interaktywnej do zajęć, ograniczy się do jednego przycisku na jej obudowie.

Nowoczesne interaktywne pomoce naukowe, dostępne równolegle z tradycyjnymi podręcznikami są niezwykle ciekawym sposobem przekazywania wiedzy. Wspierane przez interaktywne zestawy edukacyjne, stają się one nowoczesną formą, przemawiającą szybciej i sprawniej do uczniów i słuchaczy.

Tam gdzie tablica interaktywna wykorzystywana jest jako zestaw mobilny, istnieje możliwość regulacji wysokości tablicy tak aby niżsi i wyższy użytkownicy mieli pełny komfort pracy z urządzeniem. Dostępnych jest wiele poziomów regulacji wysokości umożliwiających wygodną pracę na tablicy interaktywnej.

Dodatkowym atutem zwiększającym zarówno bezpieczeństwo jak i komfort pracy jest stabilna podstawa. Oryginalne akcesoria producenta wyposażone są w znakomicie dobrane kółka z hamulcami, bardzo dobrze spisujące się podczas transportu z klasy do klasy. Po ustawieniu tablicy i przygotowaniu jej do pracy hamulce i dodatkowe stabilizatory zapewniają taki sam komfort pracy jak zestawy montowane na ścianie. Źródło: tablice.net.pl