Tablice interaktywne Interwrite - jak wybrać odpowiedni model ?
01.04.2016

Tablice interaktywne Interwrite - jak wybrać odpowiedni model ?

Tablice interaktywne Interwrite to precyzyjna i bezpieczna technologia, sprawna i wygodna obsługa, bezproblemowe podłączenie oraz możliwość jednoczesnej pracy na tablicy dwóch osób. Większość produktów Interwrite przeznaczona jest do edukacji, połączenie prostoty, możliwości i estetyki powoduje większe zainteresowanie przedstawianym materiałem, jak i umożliwia osobie obsługującej szerszy zakres prezentacji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tablica interaktywna Interwrite Dualboard:

DualBoard Posiada Rekomendację Polskiego Towarzystwa Dysleksji

 

 

Technologia, w jakiej została wykonana tablica jest technologią elektromagnetyczną pasywną, rozwiązanie to jest bezpieczne z uwagi na to, iż nie występuje w niej żadne promieniowanie elektromagnetyczne. Dodatkowym atutem technologii elektromagnetycznej jest możliwość pisania z bardzo dużą prędkością bez tzw. Lagów, jedynie technologia prezentowana w tablicy Dualboard posiada taką funkcjonalność.

 

Obsługa za pomocą ergonomicznych pisaków, pisaki posiadają funkcje takie jak: lewy i prawy przycisk, dwuklik, tekst pisany za pomocą oprogramowania Work Space jest rozpoznawany i zastąpiony tekstem drukowanym.

 

Funkcje Dual i Multi-User po wybraniu odpowiednich ustawień umożliwiają jednoczesną pracę dwóch osób lub nawet do 9 osób równocześnie.
 

  • Tryb Dual umożliwi pracę dwóm osobom na całej powierzchni tablicy lub przyporządkuje każdej osobie połowę tablicy.
  • Tryb Multi-User umożliwi pracę grupową do 9 osób wykorzystując do tego np. tablety MobiView, powierzchnię tablicy lub jednocześnie urządzenia mobilne i tablicę.

 

Powierzchnia jest trwała, nie posiada żadnych ruchomych elementów jest bezpieczna przez wiele lat. Powierzchnia jest łatwa do czyszczenia i odporna na uszkodzenia. Porysowanie jej nie wpływa na jakość działania.

 

Komunikacja jest bardzo prosta i intuicyjna, w zestawie znajdziemy kabel USB, który jednocześnie odpowiada za komunikację między tablicą a komputerem jak i za zasilanie samej tablicy.

 

System operacyjny może być każdy, tablica obsługuje systemy Windows, Mac, Linux.

 

Akcesoria jakie znajdziemy w zestawie to oprogramowanie „Zrób to Sam! Pomocnik nauczyciela”, instrukcję obsługi oprogramowania Workspace, instrukcję obsługi tablicy.

 

Tablica interaktywna Interwrite Touch Board PLUS:

Zaprojektowana specjalnie dla ceniących technologię dotykową -6 dotykowa

 

 

Technologia, jaka została zaimplementowana w tablicy Touch Board PLUS to technologia pozycjonowania w podczerwieni.

 

Obsługa tablicy może odbywać się za pośrednictwem dowolnego wskaźnika lub palca. Dzięki bardzo wysokiej rozdzielczości (32 0000 x 32 0000) tablica zapewni bardzo dokładny odczyt przewyższając tym samym konkurencyjne produkty technologii dotykowej.

 

Funkcje, jedna z najważniejszych umożliwia przydzielenie każdemu z sześciu punktów dotyku własną powierzchnię w której może pracować niezależnie. Możliwość pracy wspólnej na jednym ekranie również istnieje. Tablica posiada powierzchnię magnetyczną i sucho-ścieralną dzięki czemu możemy korzystać z magnesów jak i pisaków przeznaczonych do właśnie takich tablic.

 

Powierzchnia jest całkowicie odporna na uszkodzenia mechaniczne, powłoka zewnętrzna niweluje jakiekolwiek refleksy świetlne.

 

Komunikacja odbywa się za pośrednictwem kabla USB, z racji zaawansowanej technologii i funkcjonalności tablica wymaga podłączenia 230V.

 

System operacyjny może być każdy, tablica obsługuje systemy Windows, Mac, Linux.

 

Akcesoria jakie znajdziemy w zestawie to oprogramowanie „Zrób to Sam! Pomocnik nauczyciela”, instrukcję obsługi oprogramowania Workspace, instrukcję obsługi tablicy.

 

  Dual Board Touch Board PLUS
Rozmiar 79”, 89”, 97” 78”, 88”
Format 79” - 4:3, 89” - 16:10, 97” - 16:9 78" - 4:3, 88" - 16:10
Przekątna obszaru roboczego  79”: 200,7 cm
89”: 226 cm
97”: 246,4 cm
78”: 198,12 cm
88”: 223,52 cm
Powierzchnia Lakierowana Lakierowana, Magnetyczna
Technologia Elektromagnetyczna Pozycjonowanie w podczerwieni
Ilość dotyków 2 6
W zestawie oprogramowanie „Zrób to Sam! Pomocnik nauczyciela”, instrukcję obsługi oprogramowania Workspace, instrukcję obsługi tablicy oprogramowanie „Zrób to Sam! Pomocnik nauczyciela”, instrukcję obsługi oprogramowania Workspace, instrukcję obsługi tablicy
Waga 79”: 22,7 kg
89”: 26 kg
97”: 28 kg
88”: 42.7 kg
78”: 40.2 kg
Gwarancja

3 lata tablica (elektronika i powierzchnia tablicy) oraz 1 rok na akcesoria.

 

Po bezpłatnej rejestracji dodatkowe 2 lata gwarancji na elektronikę i powierzchnię.

2 lata w standardzie na powierzchnie i elektronikę.

 

Możliwość rozszerzenia do 5 lat po bezpłatnej rejestracji na stronie producenta.

 


W razie pytań odnośnie produktów zachęcamy do zapoznania się z Bazą Wiedzy, lub kontaktu z naszymi handlowcami, którzy chętnie udzielą informacji i przygotują dla Państwa ofertę.

kontakt telefoniczny:
Dział projekcyjny (22) 848 15 01
Dział prezentacyjny i biurowy (22) 852 25 71


kontakt e-mail: biuro@abcprezentacji.pl


Nowoczesna i Interaktywna klasa w szkole podstawowej, nie może obyć się bez nowej pomocy naukowej jaką jest tablica interaktywna. Mając do wyboru wielu producentów, marek i technologii, ciężko porównać możliwości i dokonać wyboru odpowiedniego rozwiązania.

Poszukując okazji lub najtańszego rozwiązania zbyt często mamy okazję dokonać zakupu w ?super cenie? niż zakupu ?super urządzenia?. Co za tym wyborem idzie? Z reguły rozwój wypadków jest podobny u wielu użytkowników. W najlepszym z nich tablica interaktywna jest obsługiwana przez jedną osobę w szkole, która potrafi opanować jej ?specyfikę? użytkowania.

Mając na uwadze łatwość korzystania z tablicy interaktywnej na zajęciach szkolnych oraz jej niezawodność, warto sprawdzić stopień wygody i intuicyjności opisywany w ulotkach producenta. Jeśli dojdzie do prezentacji docelowego urządzenia w szkole, możemy dowiedzieć się i sprawdzić jak zadbano o komfort pracy nauczyciela projektując tablicę interaktywną i jak łatwo będzie wykorzystać urządzenia prezentacyjne już obecne w szkole.

Ze względu na różny stopień zaangażowania urządzeń interaktywnych w zajęcia lekcyjne oraz nadal niedostateczną ilość tablic interaktywnych w szkołach, z jednym zestawem pracuje większa grupa uczniów i nauczycieli.

Ten fakt, warto uwzględnić podczas oceny tablicy interaktywnej na prezentacji przed zakupem. Dla większej grupy użytkowników tablicy interaktywnej, warto przewidzieć możliwość maksymalnie intuicyjnego sposobu obsługi . W tym celu warto przyjrzeć się kompletnym zestawom interaktywnym, oferowanym przez producenta tablicy interaktywnej. Może okazać się, że zestaw zintegrowany tablica+projektor jednego producenta posiada porównywalną cenę do zestawu ?kombinowanego? z tablicy interaktywnej, projektora, uchwytów, okablowania, przyłączy etc. a wygoda i łatwość obsługi przeważa na korzyść gotowego rozwiązania.

Zestawy oferowane są ze wszystkimi elementami niezbędnymi do rozpoczęcia pracy, co niezwykle ułatwia prawidłowe kompletowanie zestawu interaktywnego. Czytelna instrukcja pozwala na instalację w klasie bez popełnienia błędów, nawet bez pomocy wykwalifikowanych instalatorów.

W rezultacie otrzymamy zestaw który nie stawia barier użytkownikom, zarówno od strony sprzętowej jak i oprogramowania (które jest oferowane razem z tablicą interaktywną). Cała obsługa i przygotowanie tablicy interaktywnej do zajęć, ograniczy się do jednego przycisku na jej obudowie.

Nowoczesne interaktywne pomoce naukowe, dostępne równolegle z tradycyjnymi podręcznikami są niezwykle ciekawym sposobem przekazywania wiedzy. Wspierane przez interaktywne zestawy edukacyjne, stają się one nowoczesną formą, przemawiającą szybciej i sprawniej do uczniów i słuchaczy.

Tam gdzie tablica interaktywna wykorzystywana jest jako zestaw mobilny, istnieje możliwość regulacji wysokości tablicy tak aby niżsi i wyższy użytkownicy mieli pełny komfort pracy z urządzeniem. Dostępnych jest wiele poziomów regulacji wysokości umożliwiających wygodną pracę na tablicy interaktywnej.

Dodatkowym atutem zwiększającym zarówno bezpieczeństwo jak i komfort pracy jest stabilna podstawa. Oryginalne akcesoria producenta wyposażone są w znakomicie dobrane kółka z hamulcami, bardzo dobrze spisujące się podczas transportu z klasy do klasy. Po ustawieniu tablicy i przygotowaniu jej do pracy hamulce i dodatkowe stabilizatory zapewniają taki sam komfort pracy jak zestawy montowane na ścianie. Źródło: tablice.net.pl