Oprogramowanie do komputera Interwrite Response

Producent: Interwrite
Cena netto:
Cena brutto:

Response jest programem następnej generacji służącym do oceny pracy uczniów, stosowanym podczas interaktywnych zajęć. Wykorzystywany sam lub z interaktywnym bezprzewodowym tabletem i programem Interwrite Workspace, dostarcza natychmiastowej informacji zwrotnej w jaki sposób uczniowie przyswajają wiedzę lub czy potrzebują pomocy.

 

Łatwy i prosty w obsłudze

Response został zaprojektowany z myśłą o instruktorze i uczniu. Rozumiejąc konieczność ograniczeń czasowych, stworzyliśmy wszechstronne, a jednocześnie  proste w użytkowaniu narzędzie. Oprogramowanie Response zadaje pytanie „Co chcesz robić?” i jednym kliknięciem można utworzyć nowe klasy, uzyskać odpowiedzi uczniów lub  zarządzać danymi.

 

Pasek narzedzi programu Response znajdujacy sie na pulpicie jest łatwo dostępny jesli zachodzi konieczność zadania uczniom pytania. Niezależnie od tego czy mamy przygotowane wcześniej pytania, czy też powstają one w trakcie lekcji „na gorąco”, zawsze możemy natychmiast uzyskać odpowiedzi uczniów wykorzystując piloty.

 

Nieograniczone możliwości współpracy z  dowolnymi  programami

Zaprojektowany na wizji otwartości, program Response współpracuje równie dobrze z każdym innym programem, treścią i oprogramowaniem PowerPoint. Ta elastyczność oznacza, że można uczyć czego się chce i jak się chce, nie będąc ograniczonym przez oprogramowanie.

 

Program Response przyczynia się do lepszego przyswojenia przez uczniów przekazywanych treści poprzez zwiększenie ich atrakcyjności i interaktywności.

 

Intuicyjne ustawienia, łatwość użytkowania

Interwrite Respone zaprojektowano z uwzględnieniem potrzeb prowadzącego i ucznia. Rozumiemy konieczność oszczędzania czasu, dlatego zaprojektowano aplikację Response, aby spełniała wszystkie funkcje ale była łatwa w obsłudze. Gdy aplikacja zapyta "Co chcesz zrobić?", wówczas za pomocą jednego kliknięcia można przeprowadzić ustawienia sprzętowe, utworzyć nową klasę, zebrać odpowiedzi uczniów lub zarządzać danymi klasy.

 

W aplikacji Response pasek narzędzi sesji "pływa" na pulpicie, zatem jest łatwodostępny, gdy chcesz zadać pytanie uczniom i elektronicznie zebrać ich odpowiedzi. Jeśli dysponujesz planem lekcji z przygotowanymi pytaniami, możesz cały czas otrzymywać odpowiedzi od uczniów.

 

Uczniowie nie ujęci w "Planie oficjalnym" są dodawani do "Aktualnej listy" zatem można określić, czy mają być dodani do klasy. Alerty wskazują, gdzie wystąpiły problemy, jak np. wprowadzono takie samo ID uczniów lub brak ID, zapewniając zachowanie integralności planu. Możesz również podzielić klasę wg przedmiotów lub sekcji tak, że dane klasy mogą być filtrowane i łatwo przeglądane.

 

Uproszczone zbieranie danych

Poza obszarem okna, możesz natychmiast zebrać odpowiedzi uczniów. Pracę z programem można rozpocząć z klasą domyślną. Własną klasę możesz utworzyć w późniejszym czasie, gdy będziesz gotowy.

 

Zadawaj pytania w trakcie lekcji lub używaj lekcji przygotowanych w programie. Niezależnie w jaki sposób zadajemy pytanie, zawsze można zebrać odpowiedzi!

 

Natychmiast wyświetlany jest wykres odpowiedzi uczniów w czasie rzeczywistym. Można nawet porównać ze sobą doane uzyskane z dwóch pytań.

 

Automatyczne monitorowanie obecności

Ciągłe monitorowanie uczniów obecnych w klasie. Program Interwrite Response wyświetla listę uczniów w każdej klasie w zadanym okresie czasu, zatem w szybki sposób można ustalić, w jakich dniach uczniowie byli nieobecni.

 

Automatyczne wprowadzanie i ocena odpowiedzi

Nigdy więcej sprawdzania i oceniania po nocach. Oprogramowanie Response automatycznie ocenia odpowiedzi uczniów dla każdej sesji klasy, a oceny wprowadzane są bezpośrednio do dziennika ocen.Nowoczesna i Interaktywna klasa w szkole podstawowej, nie może obyć się bez nowej pomocy naukowej jaką jest tablica interaktywna. Mając do wyboru wielu producentów, marek i technologii, ciężko porównać możliwości i dokonać wyboru odpowiedniego rozwiązania.

Poszukując okazji lub najtańszego rozwiązania zbyt często mamy okazję dokonać zakupu w ?super cenie? niż zakupu ?super urządzenia?. Co za tym wyborem idzie? Z reguły rozwój wypadków jest podobny u wielu użytkowników. W najlepszym z nich tablica interaktywna jest obsługiwana przez jedną osobę w szkole, która potrafi opanować jej ?specyfikę? użytkowania.

Mając na uwadze łatwość korzystania z tablicy interaktywnej na zajęciach szkolnych oraz jej niezawodność, warto sprawdzić stopień wygody i intuicyjności opisywany w ulotkach producenta. Jeśli dojdzie do prezentacji docelowego urządzenia w szkole, możemy dowiedzieć się i sprawdzić jak zadbano o komfort pracy nauczyciela projektując tablicę interaktywną i jak łatwo będzie wykorzystać urządzenia prezentacyjne już obecne w szkole.

Ze względu na różny stopień zaangażowania urządzeń interaktywnych w zajęcia lekcyjne oraz nadal niedostateczną ilość tablic interaktywnych w szkołach, z jednym zestawem pracuje większa grupa uczniów i nauczycieli.

Ten fakt, warto uwzględnić podczas oceny tablicy interaktywnej na prezentacji przed zakupem. Dla większej grupy użytkowników tablicy interaktywnej, warto przewidzieć możliwość maksymalnie intuicyjnego sposobu obsługi . W tym celu warto przyjrzeć się kompletnym zestawom interaktywnym, oferowanym przez producenta tablicy interaktywnej. Może okazać się, że zestaw zintegrowany tablica+projektor jednego producenta posiada porównywalną cenę do zestawu ?kombinowanego? z tablicy interaktywnej, projektora, uchwytów, okablowania, przyłączy etc. a wygoda i łatwość obsługi przeważa na korzyść gotowego rozwiązania.

Zestawy oferowane są ze wszystkimi elementami niezbędnymi do rozpoczęcia pracy, co niezwykle ułatwia prawidłowe kompletowanie zestawu interaktywnego. Czytelna instrukcja pozwala na instalację w klasie bez popełnienia błędów, nawet bez pomocy wykwalifikowanych instalatorów.

W rezultacie otrzymamy zestaw który nie stawia barier użytkownikom, zarówno od strony sprzętowej jak i oprogramowania (które jest oferowane razem z tablicą interaktywną). Cała obsługa i przygotowanie tablicy interaktywnej do zajęć, ograniczy się do jednego przycisku na jej obudowie.

Nowoczesne interaktywne pomoce naukowe, dostępne równolegle z tradycyjnymi podręcznikami są niezwykle ciekawym sposobem przekazywania wiedzy. Wspierane przez interaktywne zestawy edukacyjne, stają się one nowoczesną formą, przemawiającą szybciej i sprawniej do uczniów i słuchaczy.

Tam gdzie tablica interaktywna wykorzystywana jest jako zestaw mobilny, istnieje możliwość regulacji wysokości tablicy tak aby niżsi i wyższy użytkownicy mieli pełny komfort pracy z urządzeniem. Dostępnych jest wiele poziomów regulacji wysokości umożliwiających wygodną pracę na tablicy interaktywnej.

Dodatkowym atutem zwiększającym zarówno bezpieczeństwo jak i komfort pracy jest stabilna podstawa. Oryginalne akcesoria producenta wyposażone są w znakomicie dobrane kółka z hamulcami, bardzo dobrze spisujące się podczas transportu z klasy do klasy. Po ustawieniu tablicy i przygotowaniu jej do pracy hamulce i dodatkowe stabilizatory zapewniają taki sam komfort pracy jak zestawy montowane na ścianie. Źródło: tablice.net.pl