Laboratoria Einstein - Nowoczesna platforma edukacyjna
27.05.2019

Laboratoria Einstein - Nowoczesna platforma edukacyjna

Laboratoria Einstein to nowoczesna platforma edukacyjna, składająca się z  prostych w obsłudze urządzeń do zbierania danych, intuicyjnych aplikacji oraz dużej ilości czujników. Za pomocą tych narzędzi, uczniowie mogą badać zjawiska przyrodnicze takie jak: siła, temperatura, wilgotność i wiele innych. Z laboratoriów cyfrowych Einstein można korzystać zarówno w szkole jak i na zewnątrz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Platforma edukacyjna einstein pomaga uczniom przyswoić wiedzę, a nauczycielom prowadzić interesujące zajęcia. W czasach gdy każdy z nas ma kontakt z nowoczesnymi technologiami, ciężko zainteresować uczniów tradycyjnymi pomocami dydaktycznymi, które dostępne są w szkołach. Laboratoria cyfrowe Einstein łączy nowoczesne i praktyczne rozwiązania, zachęcając do nauki wszystkich uczniów. Do laboratoriów są dostępne scenariusze lekcji, zawierające przykładowe eksperymenty, które można przeprowadzić na lekcji.

 

 

Einstein™ Tablet+2 to niezależne urządzenie do zbierania danych, działające na otwartym systemie Android. Oznacza to, że można go używać nie tylko do wykonywania eksperymentów, ale również do instalowania dodatkowych aplikacji i jako zwykłego tabletu. Tablet składa się z 8 wbudowanych czujników, dwóch aparatów (przód i tył), 4 portów na czujniki i portu mini hdmi.

 

 

Einstein LabMate+ to proste w użyciu, wytrzymałe urządzenie stworzone dla szkół już wyposażonych w komputery lub tablety. Posiada sześć wbudowanych czujników: temperatury, pulsu, ciśnienia, wilgotności, światła, promieni UV. Cztery porty do podłączania zewnętrznych czujników. Umożliwia jednoczesne analizowanie danych z 14 czujników.

W ofercie ABC Prezentacji znajduje się ponad 60 dodatkowych czujników Einstein do wyboru.:

 

  • Zestaw czujników chemia: 1x czujnik ciśnienia, 1x czujnik temperatury, 1x termopara/termoelement, 1x czujnik pH z elektrodą

 

  • Zestaw czujników biologia+: 2x czujnik ciśnienia, 2x czujnik temperatury, 1x czujnik wilgotności, 1x kolorymetr, 1x czujnik pH z elektrodą

 

  • Zestaw czujników fizyka+: 1x czujnik odległości, 1x natężenia prądu, 1x czujnik siły, 1x czujnik ładunku elektrostatycznego, 1x czujnik napięcia elektrycznego

 

  • Zestaw czujników przedmioty przyrodnicze: 1x czujnik temperatury, 1x czujnik napięcia elektrycznego, 1x natężenia prądu, 2x czujnik ciśnienia, 1x czujnik odległości, 1x czujnik siły, 1x czujnik pH z normalną elektrodą

*Finansowanie dla szkół państwowych

Finansowanie realizowane jest z 0,4% subwencji rezerwy oświatowej. Zarezerwowana kwota to 320 mln na 4 lata (od 2018). Środki otrzymuje 1/4 szkół. Termin składania zgłoszeń trwa od kwietnia do czerwca. Brak górnego i dolnego limitu dofinansowania, brak wkładu własnego.

 

W każdej chwili nasi handlowcy pomogą z wyborem sprzętu odpowiadającemu Państwa oczekiwaniom oraz zaproponują konkurencyjne ceny. Zapraszamy do kontaktu.


W razie pytań odnośnie produktów zachęcamy do zapoznania się z Bazą Wiedzy, lub kontaktu z naszymi handlowcami, którzy chętnie udzielą informacji i przygotują dla Państwa ofertę.

kontakt telefoniczny:
Dział projekcyjny (22) 848 15 01
Dział prezentacyjny i biurowy (22) 852 25 71


kontakt e-mail: biuro@abcprezentacji.pl


Nowoczesna i Interaktywna klasa w szkole podstawowej, nie może obyć się bez nowej pomocy naukowej jaką jest tablica interaktywna. Mając do wyboru wielu producentów, marek i technologii, ciężko porównać możliwości i dokonać wyboru odpowiedniego rozwiązania.

Poszukując okazji lub najtańszego rozwiązania zbyt często mamy okazję dokonać zakupu w ?super cenie? niż zakupu ?super urządzenia?. Co za tym wyborem idzie? Z reguły rozwój wypadków jest podobny u wielu użytkowników. W najlepszym z nich tablica interaktywna jest obsługiwana przez jedną osobę w szkole, która potrafi opanować jej ?specyfikę? użytkowania.

Mając na uwadze łatwość korzystania z tablicy interaktywnej na zajęciach szkolnych oraz jej niezawodność, warto sprawdzić stopień wygody i intuicyjności opisywany w ulotkach producenta. Jeśli dojdzie do prezentacji docelowego urządzenia w szkole, możemy dowiedzieć się i sprawdzić jak zadbano o komfort pracy nauczyciela projektując tablicę interaktywną i jak łatwo będzie wykorzystać urządzenia prezentacyjne już obecne w szkole.

Ze względu na różny stopień zaangażowania urządzeń interaktywnych w zajęcia lekcyjne oraz nadal niedostateczną ilość tablic interaktywnych w szkołach, z jednym zestawem pracuje większa grupa uczniów i nauczycieli.

Ten fakt, warto uwzględnić podczas oceny tablicy interaktywnej na prezentacji przed zakupem. Dla większej grupy użytkowników tablicy interaktywnej, warto przewidzieć możliwość maksymalnie intuicyjnego sposobu obsługi . W tym celu warto przyjrzeć się kompletnym zestawom interaktywnym, oferowanym przez producenta tablicy interaktywnej. Może okazać się, że zestaw zintegrowany tablica+projektor jednego producenta posiada porównywalną cenę do zestawu ?kombinowanego? z tablicy interaktywnej, projektora, uchwytów, okablowania, przyłączy etc. a wygoda i łatwość obsługi przeważa na korzyść gotowego rozwiązania.

Zestawy oferowane są ze wszystkimi elementami niezbędnymi do rozpoczęcia pracy, co niezwykle ułatwia prawidłowe kompletowanie zestawu interaktywnego. Czytelna instrukcja pozwala na instalację w klasie bez popełnienia błędów, nawet bez pomocy wykwalifikowanych instalatorów.

W rezultacie otrzymamy zestaw który nie stawia barier użytkownikom, zarówno od strony sprzętowej jak i oprogramowania (które jest oferowane razem z tablicą interaktywną). Cała obsługa i przygotowanie tablicy interaktywnej do zajęć, ograniczy się do jednego przycisku na jej obudowie.

Nowoczesne interaktywne pomoce naukowe, dostępne równolegle z tradycyjnymi podręcznikami są niezwykle ciekawym sposobem przekazywania wiedzy. Wspierane przez interaktywne zestawy edukacyjne, stają się one nowoczesną formą, przemawiającą szybciej i sprawniej do uczniów i słuchaczy.

Tam gdzie tablica interaktywna wykorzystywana jest jako zestaw mobilny, istnieje możliwość regulacji wysokości tablicy tak aby niżsi i wyższy użytkownicy mieli pełny komfort pracy z urządzeniem. Dostępnych jest wiele poziomów regulacji wysokości umożliwiających wygodną pracę na tablicy interaktywnej.

Dodatkowym atutem zwiększającym zarówno bezpieczeństwo jak i komfort pracy jest stabilna podstawa. Oryginalne akcesoria producenta wyposażone są w znakomicie dobrane kółka z hamulcami, bardzo dobrze spisujące się podczas transportu z klasy do klasy. Po ustawieniu tablicy i przygotowaniu jej do pracy hamulce i dodatkowe stabilizatory zapewniają taki sam komfort pracy jak zestawy montowane na ścianie. Źródło: tablice.net.pl