Labdisc - Mobilne laboratorium pomiarowe
27.05.2019

Labdisc - Mobilne laboratorium pomiarowe

Dyski Labdisc to mobilne laboratoria pomiarowe . Doskonałe do nauki w klasie oraz poza nią. Urządzenia Labdiscs składają się z kilkunastu czujników pomiarowych (w zależności od modelu) wbudowanych w niewielką, poręczną obudowę z możliwością podłączenia dodatkowych czujników. W połączeniu z bezpłatnym oprogramowaniem GlobiLab umożliwiają uczniom badanie otaczającego ich świata, analizowanie zebranych danych i wyświetlanie wyników w czasie rzeczywistym w postaci czytelnych tabel, wykresów, na wirtualnych miernikach oraz na mapie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzięki bezprzewodowej komunikacji pomiędzy dyskiem oraz komputerem uczniowie, nieograniczeni kablami, mogą swobodnie korzystać z urządzeń i efektywnie współpracować w grupie. Na ekranie komputera część grupy może analizować dane pomiarowe zbierane przez pozostałych członków zespołu w innej części sali.

 

 

Zaawansowane funkcje oraz narzędzia graficzne GlobiLab zawierają funkcje matematyczne, znaczniki, możliwości wycinania i powiększania fragmentu wykresu, a także dodawania adnotacji. Graficzne przedstawienie wyników eksperymentów pomaga uczniom dostrzec zależność między nauką i otaczającym ich światem.

 

Dyski pomiarowe zawierają własną pamięć do zapisywania danych oraz zasilanie akumulatorowe, dzięki czemu doskonale nadają się do przeprowadzania eksperymentów w terenie. Po powrocie do klasy jednym przyciskiem, w łatwy sposób można przenieść dane z pamięci urządzenia do komputera lub tabletu.

 

 

 

W ABC prezentacji mają Państwo do wyboru labolatoria Labdisc:

 

  • Labdisc Biologia – Chemia: ciśnienie powietrza, ciśnienie barometryczne; natężenie światła; przewodność w cieczach; pH; DO2 - tlen rozpuszczony;  temperatury w zakresie od 200 C do 1200 C; puls serca; wilgotność kolorymetr; mętność; temperatura otoczenia, temperatura cieczy/ciał stałych; GPS

 

  • Labdisc Środowisko: barometr; DO2 - tlen rozpuszczony; UV; pH; temperatura; IR; mętność; wilgotność; kolorymetr; temperatura otoczenia; temperatura cieczy/ciał stałych; GPS

 

  • Labdisc Fizyka: odległość; ciśnienie; napięcie elektryczne; natężenie prądu; natężenie światła; niskie napięcie prądu; fala dźwiękowa; temperatura otoczenia; temperatura cieczy/ciał stałych; akcelerometr

 

  • Labdisc Uniwersalny: ( nauki ogólne ): odległość; ciśnienie; napięcie elektryczne; natężenie prądu; natężenie światła; pH; wilgotność; fala dźwiękowa; natężenie dźwięku; temperatura otoczenia; temperatura cieczy/ciał stałych; GPS

 

 

*Finansowanie dla szkół państwowych

Finansowanie realizowane jest z 0,4% subwencji rezerwy oświatowej. Zarezerwowana kwota to 320 mln na 4 lata (od 2018). Środki otrzymuje 1/4 szkół. Termin składania zgłoszeń trwa od kwietnia do czerwca. Brak górnego i dolnego limitu dofinansowania, brak wkładu własnego.

 

W każdej chwili nasi handlowcy pomogą z wyborem sprzętu odpowiadającemu Państwa oczekiwaniom oraz zaproponują konkurencyjne ceny. Zapraszamy do kontaktu.


W razie pytań odnośnie produktów zachęcamy do zapoznania się z Bazą Wiedzy, lub kontaktu z naszymi handlowcami, którzy chętnie udzielą informacji i przygotują dla Państwa ofertę.

kontakt telefoniczny:
Dział projekcyjny (22) 848 15 01
Dział prezentacyjny i biurowy (22) 852 25 71


kontakt e-mail: biuro@abcprezentacji.pl


Nowoczesna i Interaktywna klasa w szkole podstawowej, nie może obyć się bez nowej pomocy naukowej jaką jest tablica interaktywna. Mając do wyboru wielu producentów, marek i technologii, ciężko porównać możliwości i dokonać wyboru odpowiedniego rozwiązania.

Poszukując okazji lub najtańszego rozwiązania zbyt często mamy okazję dokonać zakupu w ?super cenie? niż zakupu ?super urządzenia?. Co za tym wyborem idzie? Z reguły rozwój wypadków jest podobny u wielu użytkowników. W najlepszym z nich tablica interaktywna jest obsługiwana przez jedną osobę w szkole, która potrafi opanować jej ?specyfikę? użytkowania.

Mając na uwadze łatwość korzystania z tablicy interaktywnej na zajęciach szkolnych oraz jej niezawodność, warto sprawdzić stopień wygody i intuicyjności opisywany w ulotkach producenta. Jeśli dojdzie do prezentacji docelowego urządzenia w szkole, możemy dowiedzieć się i sprawdzić jak zadbano o komfort pracy nauczyciela projektując tablicę interaktywną i jak łatwo będzie wykorzystać urządzenia prezentacyjne już obecne w szkole.

Ze względu na różny stopień zaangażowania urządzeń interaktywnych w zajęcia lekcyjne oraz nadal niedostateczną ilość tablic interaktywnych w szkołach, z jednym zestawem pracuje większa grupa uczniów i nauczycieli.

Ten fakt, warto uwzględnić podczas oceny tablicy interaktywnej na prezentacji przed zakupem. Dla większej grupy użytkowników tablicy interaktywnej, warto przewidzieć możliwość maksymalnie intuicyjnego sposobu obsługi . W tym celu warto przyjrzeć się kompletnym zestawom interaktywnym, oferowanym przez producenta tablicy interaktywnej. Może okazać się, że zestaw zintegrowany tablica+projektor jednego producenta posiada porównywalną cenę do zestawu ?kombinowanego? z tablicy interaktywnej, projektora, uchwytów, okablowania, przyłączy etc. a wygoda i łatwość obsługi przeważa na korzyść gotowego rozwiązania.

Zestawy oferowane są ze wszystkimi elementami niezbędnymi do rozpoczęcia pracy, co niezwykle ułatwia prawidłowe kompletowanie zestawu interaktywnego. Czytelna instrukcja pozwala na instalację w klasie bez popełnienia błędów, nawet bez pomocy wykwalifikowanych instalatorów.

W rezultacie otrzymamy zestaw który nie stawia barier użytkownikom, zarówno od strony sprzętowej jak i oprogramowania (które jest oferowane razem z tablicą interaktywną). Cała obsługa i przygotowanie tablicy interaktywnej do zajęć, ograniczy się do jednego przycisku na jej obudowie.

Nowoczesne interaktywne pomoce naukowe, dostępne równolegle z tradycyjnymi podręcznikami są niezwykle ciekawym sposobem przekazywania wiedzy. Wspierane przez interaktywne zestawy edukacyjne, stają się one nowoczesną formą, przemawiającą szybciej i sprawniej do uczniów i słuchaczy.

Tam gdzie tablica interaktywna wykorzystywana jest jako zestaw mobilny, istnieje możliwość regulacji wysokości tablicy tak aby niżsi i wyższy użytkownicy mieli pełny komfort pracy z urządzeniem. Dostępnych jest wiele poziomów regulacji wysokości umożliwiających wygodną pracę na tablicy interaktywnej.

Dodatkowym atutem zwiększającym zarówno bezpieczeństwo jak i komfort pracy jest stabilna podstawa. Oryginalne akcesoria producenta wyposażone są w znakomicie dobrane kółka z hamulcami, bardzo dobrze spisujące się podczas transportu z klasy do klasy. Po ustawieniu tablicy i przygotowaniu jej do pracy hamulce i dodatkowe stabilizatory zapewniają taki sam komfort pracy jak zestawy montowane na ścianie. Źródło: tablice.net.pl